Tour de France 2018

Tour je šílenost. Sedm hodin v otevřeném autě na trati Tour. Francouzský venkov, města, lidi. Nádhera!

Neb jsme měli časovou rezervu, zastavili jsme se u Verdunu, jednoho z největších bojišť WW1. Poklidná lotrinská krajina se v blízkém okolí města znatelně mění. Zvláštní skladbou nízkých stromů a celkového charakteru krajiny mi připomíná uměle zalesněné, či jen zatravněné, haldy v okolí Karviné. Příroda ani po sto letech od WWI nedokázala zcela zakrýt následky konfliktu, rozorané země a kráterů po dělostřelecké palbě.

V oblasti se poměrně daří krotkým liškám (zrovna ta zvlněná zemina za liškou je důsledkem lidské válečné činnosti)

V okolí je k vidění velká spousta rozbořených pevností.

Stejně jako opečovávaných křížů.

A taky několik památníků. Douaumont Ossuary je asi nejpůsobivější.

Vevnitř je focení zakáz. Není tam žádné umělé osvětlení a na stěnách jsou jména. (fotka je z wiki.fr)

Je to zvláštní, stojí to za to a je dobré si všechny náležitosti Verdunu a WW1 nastudovat předtím. O to působivější to je.

No a pak trochu veseleji. Ubytovat se v nádherném stavení francouzského venkova.

A hurá na Tour! Krajinné výjevy z francie, ta města a vesnice mám vážně moc rád. Projet se těch sedm hodin v otevřeném autě byl pro mě fakt fajn zážitek:) A francouzi tour neuvěřitelně prožívají .. 😀

Druhý den byla projížďka kratší, práce hotová a tak zbyl čas podívat se k atlantiku. Nedaleko se natáčela pevnost Boyard.

A večer trocha fotbalu a vína. Francie!:)

A cestou zpátky zůstala trocha času pro průzkum oblasti Champagne.

Cholet je fajn i tím, že je v okolí velmi malé světelné znečištění. Po 10 minutách ve tmě se dá hezky sledovat vlastním zrakem mléčná dráha.  Podívaná na úkor spánku co za to zase jednou stála 🙂