Probouzení jara

Ještě před lednovým focením pod “zmrzlým ledem” jsem měl nápad na provedení i jarní varianty. Vesměs vše bylo domluveno a stačilo počkat, až se začne blížit první jarní den..

První jarní den se blížil a já se musel zamyslet nad samotnou realizací a nad tím, jestli vůbec hledat někoho jiného namísto původně zamýšlené probouzející se dívky. Dívky vhodné k nafocení postupně odpadaly, ať už dřív nebo později, z mnoha rozličných důvodů. A už je u mne poměrně častým, že ti s onou nevděčnou rolí, jako zachránci situace, jsou nakonec těmi nejlepšími. A tak si tentokrát pod sklo lehla Nikol:)

Ostatně, nakonec na tom, že jsem tohle vyfotil, má sama velký podíl.

Dva dny před focením jsem se vydal do brdských lesů pro rekvizity. To byly ty příspěvky z instastories, kdy každou chvíli mrholilo, foukal silný vítr a celý den byla zlověstná tma. Skvělé výletní počasí, skvělý vzduch, skvělé jarní barvy, skvělé počasí na les. Nasbíral jsem spoustu mechu, šišek a větví. Raději mít toho více, než méně.

Doma jsem vše rozložil na papír, aby kus lesa mohl dýchat.

Na podlahu jsem pozložil krabice, samotnou podlahu a ony krabice přikryl černou látkou a na konstrukci posadil sklo. Pod sklo se odvážně nasoukala Nikol. Ještě ručník pod hlavu, aby ji nebolelo za krkem a můžeme fotit 🙂 Přenáročné bylo nalezení správného úhlu pro světlo. A páč není Nikol žádné béčko, vzala sebou i externí světlo. Takže ladění pózy, úhlu venkovního světla, úhlu intenzity a barvy světla externího. Měl jsem ještě nápad strčit pod sklo prskavku, která by hezky Nikol ozářila a vytvářela moc pěkný efekt, ale prý si mám s tou prskavkou pod to sklo lehnout sám 😐 :D.

V průběhů focení chtěla Nikol fotky procházet, aby viděla, jak to vypadá, případně co má a nemá v pózách dělat. Pak teprve přišly ty top snímky se kterými jsme byli oba spokojení 🙂

No a pak už to byla v PS snadná práce. Zvýraznit barvy a drobná retuš 🙂